Vanwege veranderingen op de financiële markten passen we de modelportefeuilles van Basis Beheerd Beleggen aan. Zo zorgen we ervoor dat de inhoud van de modelportefeuilles aansluit bij onze visie voor de komende periode. We voeren de wijzigingen automatisch door in je beleggingsportefeuille. Hieronder lees je waarom we de portefeuilles aanpassen en wat er verandert.
Recent publiceerde het IMF de groeivooruitzichten voor verschillende regio’s. De voorspelling is dat de wereldeconomie in 2025 en 2026 met 3,3% zal groeien. Bovendien nam de kans verder af dat we dit jaar een wereldwijde recessie krijgen. Bedrijven zijn positief over de omzet- en winstverwachtingen en de consumentenbestedingen blijven op peil.
In de eerste paar weken met Trump als president van de Verenigde Staten kondigde zijn regering veel handelsmaatregelen aan. Vooral Canada en Mexico moesten het ontgelden. Op veel van hun producten werden forse invoerheffingen aangekondigd. Daarna zijn deze een maand uitgesteld. Ook voor Europa en China gelden nieuwe heffingen op bijvoorbeeld de import van staal en andere producten. Als reactie kondigen veel landen tegenmaatregelen aan.
Het is de vraag of we hiermee aan de vooravond staan van een wereldwijde handelsoorlog. Worden er compromissen gesloten of leiden alle maatregelen tot een afzwakking van de groei van de wereldeconomie? Voor nu is er wel onzekerheid, maar beleggers trekken zich er nog niet zoveel van aan.
We denken dat de kans op een recessie klein is in veel landen. De economie in de Verenigde Staten blijft goed overeind. In Europa zijn er meer uitdagingen. Vooral de industrie heeft het moeilijk. Maar wij vertrouwen erop dat de ECB een gunstig rentebeleid blijft voeren dat het ver wegzakken van de economie voorkomt. Buiten een handelsoorlog zien wij momenteel geen grote economische risico’s. Om deze redenen brengen we de weging van onze aandelenbeleggingen terug naar neutraal.
Bij de aandelenbeleggingen voeren we een fondswijziging door. Het fondsvermogen van het GS Japan Equity Fund (NL) waarin wij investeren is relatief klein. Door eventuele mutaties in het fondsvermogen bestaat het risico dat het fonds gesloten wordt. Daarom hebben wij een vervanger geselecteerd. Het GS Japan Equity Portfolio is een vergelijkbaar fonds met een veel groter fondsvermogen. Daarnaast heeft dit fonds strengere ESG vereisten in het beleggingsproces en voldoet het beter aan onze duurzaamheidsvoorkeuren. Het past goed bij de andere beleggingen in de modelportefeuille.
Fonds verwijderd | Fonds toegevoegd | ||
---|---|---|---|
GS Japan Equity Fonds (NL) | -5% | GS Japan Equity Portfolio | +5% |
Bij de obligatiebeleggingen verwijderen we het GS Euro Covered Bond fonds. De fondsbeheerder heft dit fonds binnenkort op vanwege een te laag fondsvermogen. Omdat er geen geschikte alternatieven zijn, verhogen we de wegingen van een aantal fondsen. Hiermee zijn de beleggingen weer in lijn met onze visie.
Fonds verwijderd | Wegingen verhoogd | ||
---|---|---|---|
GS Euro Covered Bond Fund | -6% | GS Fixed Income | +1% |
GS Euro Obligatie Fonds | +1% | ||
GS Euro Sustainable Credit | +1% | ||
GS US Dollar Credit | +3% |
We brengen je hele portefeuille weer in lijn met de modelportefeuille. Daarom vinden er in bijna alle fondsen transacties plaats.
Op de pagina fondsinformatie vind je de Essentiële-informatiedocumenten (Eid’s) voor de beleggingsfondsen waarin we voor je beleggen.
De modelportefeuilles van Beheerd Beleggen (Wereld en Trends) wijzigen op dit moment niet.
We kunnen je op verschillende manieren helpen.
Met een onafhankelijk adviseur kijk je samen naar welk product bij je past.